ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ δύο (2) θέσεων εντεταλμένων διδασκόντων του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής της Πολυτεχνικής Σχολής του Π Ι

Προκηρύσσονται δύο (2) θέσεις Εντεταλμένων Διδασκόντων, μερικής απασχόλησης, του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για την κάλυψη των διδακτικών αναγκών των παρακάτω προπτυχιακών μαθημάτων:

Θέση 1
Γνωστικό Αντικείμενο: Γραμμική Άλγεβρα και Εφαρμογές της στην Πληροφορική (1 διδάσκων)
Μαθήματα
• Γραμμική Άλγεβρα (χειμερινό εξάμηνο)
• Εισαγωγή στους Η/Υ και στην Πληροφορική (χειμερινό εξάμηνο)

Θέση 2
Γνωστικό Αντικείμενο: Θεωρία Γραφημάτων και Μαθηματικά Πληροφορικής (1 διδάσκων)
Μαθήματα
• Διακριτά Μαθηματικά Ι (εαρινό εξάμηνο)
• Θεωρία Γραφημάτων (εαρινό εξάμηνο)

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Καλούνται οι υποψήφιες/οι οι οποίες/οι είναι κατ’ ελάχιστον κάτοχοι διδακτορικού διπλώματος να
υποβάλουν ηλεκτρονικά στη Γραμματεία του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής στην ηλεκτρονική διεύθυνση gramcse@uoi.gr , εντός 10 ημερών από την ανάρτηση της προκήρυξης στη Διαύγεια και στην ιστοσελίδα του Τμήματος και του Ιδρύματος, δηλαδή από 4 Οκτωβρίου 2023 έως και 14 Οκτωβρίου 2023 με θέμα του ηλεκτρονικού μηνύματος «ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑ» τα παρακάτω δικαιολογητικά:
1. Αίτηση υποψηφιότητας
2. Βιογραφικό σημείωμα
3. Υπόμνημα επιστημονικών δημοσιεύσεων
4. Φωτοαντίγραφα τίτλων σπουδών (αν οι τίτλοι σπουδών έχουν χορηγηθεί από A.E.I. του εξωτερικού, θα πρέπει να υποβληθούν και σχετικές βεβαιώσεις ισοτιμίας τους από το Διεπιστημονικό Οργανισμό
Αναγνώρισης Τίτλων Ακαδημαϊκών και Πληροφόρησης – Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.).
5. Βεβαίωση απόδειξης διδακτικής εμπειρίας στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.
6. Αντίγραφο διδακτορικής διατριβής
7. Αντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας
8. Υπεύθυνη δήλωση (ηλεκτρονικά από το www.gov.gr) ότι δεν εμπίπτουν σε κάποιο από τα κωλύματα
της παρ. 9 του άρθρου 173 του Ν. 4957/2022.

Πληροφορίες:
Γραμματεία Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων