Κατατακτήριες Εξετάσεις 2024-2025: Προθεσμίες & Εξεταζόμενα Μαθήματα

Aνακοίνωση σχετικά τις κατατακτήριες εξετάσεις για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025. (Προθεσμίες, Μαθήματα και ύλη).
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων και δικαιολογητικών: 1 έως 15 Νοεμβρίου 2024.

Δικαιολογητικά: Αίτηση και αντίγραφο πτυχίου/διπλώματος (Οι πτυχιούχοι του εξωτερικού, συνυποβάλλουν και βεβαίωση ισοτιμίας από τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. – πρώην ΔΙ.Κ.Α.Τ.Σ.Α.). Οι κατατακτήριες εξετάσεις διενεργούνται κατά το διάστημα από 1 έως 20 Δεκεμβρίου κάθε ακαδημαϊκού έτους. Το πρόγραμμα των κατατακτηρίων εξετάσεων θα ανακοινωθεί τουλάχιστον δέκα (10) ημέρες πριν την έναρξη εξέτασης του πρώτου μαθήματος.

Η Συνέλευση του Τμήματός μας έχει ομόφωνα αποφασίσει, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, ότι δεν υπάρχει συνάφεια των γνωστικών αντικειμένων που θεραπεύει το Τμήμα με τις ειδικότητες των Ι.Ε.Κ.  και του Μεταλυκειακού έτους-Τάξης Μαθητείας, και ως εκ τούτου, δεν κάνει δεκτές τις αιτήσεις των εν λόγω αποφοίτων που αφορούν τη συμμετοχή τους στις κατατακτήριες εξετάσεις  για την εισαγωγή  στο Τμήμα.

Blog Attachment